FA | EN
if (Model != null) {

1400/12/07 13:35:39

کتامین درمانی بخش اول

برای آشنایی بیشتر با کتامین درمانی ابتدا لازم است با این دارو و عملکرد آن اطلاعات مفید و مختصری اراائه گردد.

کتامین نوعی داروی تجویزی است که برای شروع و نگه داشتن حالت بیهوشی در بیماران مورد مصرف قرار میگیرد و همچنین حالتهای شبه بیهوشی به هنگام تزریق با مقادیرکمتر بوجود می آورد. اخیرا تحقیقات بسیار زیادی در زمینه درمان اختلالات روانپزشکی از جمله تسکین دردهای مزمن،افسردگی حاد،اختلال استرس پس از سانحه و ... توسط  تزریق کتامین صورت گرفته که نتایج مثبتی به همراه داشته و به راحتی با تفسیر و مشاهده ی نمرات تست های قبل و بعد از درمان عده زیادی از بیمارن قابل توجه است.درهر جلسه مقدارمشخصی از کتامین به بیمار طی چند نوبت تزریق خواهد ش .این روش درمانی بالاخص برای بیماران و مراجعینی که با مصرف داروهای روانپزشکی و جلسات روانشناسی سیر بهبودی بسیار کند و ناموفقی داشته اند مورد توصیه قرار میگیرد و با کتامین تراپی میتواند گزینه احتمالی مناسب و مثبتی برای این دسته افراد باشد.

بعنوان مثال،درد یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بیماران به دنبال رفع آن هستند که بیشتر اوقات بدلیل یک تروما و حادثه بوجود آمده و در طول زمان آزاردهنده و مزمن شده یا شدت و قدرت بیشتری میگیرد.اینگونه دردهای مزمن میتواند نشانه ی جدی از عملکرد ضعیف سیستم عصبی در بدن فرد تلقی شود و بیمار را دچار درماندگی و بی قراری کند.

با توجه به علم روز و تحقیقات زیادی که در زمینه تزریق کتامین انجام شده این روش تاثیر و فواید زیادی بر سیستم عصبی مرکزی مراجع خواهد گذاشت و شبیه به عمل  نوسازی راه های عصبی در بدن فرد عمل میکند و این سیستم را از نو در طول جلسات با بازه های زمانی مشخص تنظیم میکند.

تمامی مراحل درمان با کتامین تحت نظارت مستقیم و همزمان متخصص بیهوشی و روانپزشک با تجهیزات کامل صورت میگیرد،  تمامی سوابق پزشکی بیمار قبل از شروع درمان بررسی خواهد شد وتست های روانشناختی متناسب با هر شخص برای سنجش و  بررسی سیر بهبودی اجرا خواهد شد.